Logo

Vy a Vaše zdravie Sme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Bánovecká nemocnica otvorila nové lôžkové Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie

10.4.2019

Bánovecká nemocnica otvorila 1.4.2019 lôžkové Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie spolu s príslušnou ambulanciou, zazmluvnené všetkými zdravotnými poisťovňami. Zriadením tohto lôžkového oddelenia vytvorila pre pacientov vysoko komfortný celok poskytovania zdravotnej starostlivosti.

Nové lôžkové oddelenie má 16 lôžok a je zabezpečené kvalifikovaným personálom – lekármi, fyzioterapeutmi i ostatným zdravotníckym personálom.  Prínos nového oddelenia vidí riaditeľka Nemocnice Bánovce MUDr. Mina Bobocká pre pacientov okresu Bánovce nad Bebravou a celého Trenčianskeho samosprávneho kraja, kde takéto lôžka chýbajú „predovšetkým pre pacientov po akútnych cievnych mozgových príhodách, po totálnych endoprotézach ramena, kolena, bedra a po traumatických stavoch“. V Trenčianskom kraji sú len tri zariadenia takého typu.

Vysoko odborná rehabilitačná starostlivosť bude zameraná na pacientov s cieľom ich návratu do života s minimálnymi následkami.